Een recept voor heerlijke zelfgemaakte ravioli met een vulling bestaande uit zalm en ricotta, bieslook, dille en citroen. Echt genieten!
Ravioli met zalm-ricottavulling en een botersausje
Voor 2 personen
Ingrediënten voor het deeg
- 1 eetlepel olijfolie
- 2 eieren
- 200 gram bloem
- kleine theelepel zout
Ingrediënten vulling
- 125-150 gram gerookte zalmsnippers
- 150 gram ricotta
- verse bieslook (ca. 2 eetlepels)
- verse dille (ca. 1 eetlepel)
- sap van een halve citroen
- gemalen peper
Ingrediënten voor de saus
- 25 gram boter
- resterende sap van de citroen (of minder naar smaak)
- verse dille (ca. 1 eetlepel)
- zout en peper naar smaak
Bereidingswijze raviolideeg
Zorg ervoor dat je een ruim aanrechtblad goed schoon en droog hebt. Maak eerst het raviolideeg door de bloem te zeven. Meng er een snufje zout doorheen en maak een bult op het aanrecht. Klop de eieren met de olijfolie. Maak een kuil in het midden van de bult en giet het eiermengsel in het kuiltje. Vermeng het ei meteen vanuit het midden met een vork door de bloem. Ga nu het deeg kneden tot het een soepel deeg is. Je moet even volhouden want het duurt even voordat het niet meer korrelig is. Pak het deeg in vershoudfolie in en leg het minimaal 30 minuten in de koelkast.
Bereidingswijze vulling
Doe de zalm, ricotta, verse citroensap, bieslook en dille bij elkaar in een keukenmachine en mix tot je een redelijk fijne vulling hebt.
De ravioli samenstellen
Rol het raviolideeg uit in 4 gelijke repen van zo’n 45-50 cm of wat jij wilt of kunt gelet op de grootte van het aanrecht. Als je een pastamachine gebruikt, zet hem dan eerst op de meest wijde stand en rol het deeg erdoorheen. Ga door tot de fijnste stand en vouw het deeg tot een vierkantje en herhaal het proces van wijd tot smal, tot je de perfecte deegrepen hebt. De delen deeg die je niet gebruikt kun je het beste onder een theedoek leggen om uitdrogen te voorkomen.
Verdeel de vulling met een lepel over de repen ravioli (aan 1 kant) en maak de randjes van het deeg iets vochtig. Klap het deeg om en druk de randjes goed vast, eventueel met een vork. Snijd in vierkantjes.
De saus maken en ravioli koken
Smelt de boter in een pannetje. Doe de citroensap erbij en breng eventueel op smaak met een klein beetje zout en peper en mix het door elkaar. Breng intussen een pan met voldoende water aan de kook. Doe de ravioli in de pan en kook het in ca. 2-3 minuten al dente. Giet de ravioli af en dien de ravioli op met het sausje eroverheen.
Opmerkingen recept
Voor het sausje heb ik zelf niet al het sap van de citroen gebruikt, omdat het wat veel was en het zuur dan teveel zou overheersen. Als je citroen wat kleiner is, kan dat natuurlijk wel.
Serveer dit gerecht met bijvoorbeeld een eenvoudige rucola-salade, bijv. met wat zalm die overgebleven is, olijfolie en balsamico-azijn.
Als voorgerecht kun je bovenstaande hoeveelheden voor 3 tot 4 personen aanhouden.
